Wentylacja z odzyskiem ciepła

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja (z ang. recuperation, mechanical ventilation with heat recovery) – proces odzyskania energii z zanieczyszczonego powietrza za pomocą rekuperatora. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dostarcza świeże zewnętrzne filtrowane powietrze usuwając powietrze zużyte o wysokiej zawartości CO2. Do takiej wymiany dochodzi przez cały rok i we wszystkich pomieszczeniach. Bez otwierania okien, bez strat energii, wszędzie, zawsze Ty i Twoi najbliżsi oddychają świeżym filtrowanym powietrzem. To ogromny komfort nie do uzyskania w domach z wentylacją grawitacyjną. W okresie zimowym dzięki rekuperacji możesz  zaoszczędzić nawet 50% kosztów ogrzewania budynku?

W ostatnich latach coraz częściej nasza firma wykonuje montaż central rekuperacyjnych wraz z  instalacją wentylacyjną w domach jednorodzinnych. Montowana przez nas instalacja jest zawsze z atestowanych elementów (kanałów), zgodnie z projektem. Jeśli budynek nie ma projektu instalacji wentylacyjnej pomagamy w jego realizacji współpracując z biurami projektowymi.

  • W każdym budynku można zaprojektować system rekuperacji.
  • System powinien posiadać projekt inżynierski. Jest on włączony jako integralna część projektu domu lub może być dodany na życzenie Inwestora.
  • Warto skonsultować projekt (jeśli nie posiada instalacji rekuperacji) ze specjalistą
  • Nie można budować domu energooszczędnego bez systemu rekuperacji
  • Przy doborze centrali (rekuperatora) należy kierować się najwyższym możliwym odzyskiem ciepła.